KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12746178
nr 1274 6178
Ruth Sjögren
(1885-1978), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1947, arbetarmotiv. Olja på pannå, 81x65 cm
Ruth Sjögren, svensk målare född i Södertälje 1885, död 1978.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 9 september 2019
kl 18:44:20
9/9 11:10:03
Ruth Sjögren
Läs mer om Ruth Sjögren